Проект фінансується за підтримки Швейцарської Конфідерації у рамках програми запобігання торгівлі людьми.

Проект «Запобігання торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад» виконується із січня 2009 року трьома партнерськими організаціями. Основним виконавцем проекту є Міжнародна організація з Міграції (компонент «Запобігання торгівлі людьми»), партнерами проекту є Український фонд «Благополуччя дітей» (компонент «Соціальна робота») та Західноукраїнський ресурсний центр (компонент «Розвиток громади»). Проект фінансується з коштів, наданих Швейцарською Конфедерацією у рамках програми запобігання торгівлі людьми. Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Міністерство соціальної політики України. Проект розраховано на шість років: 2009 – 2011 (фаза 1), 2012 – 2014 (фаза 2).

Мета проекту: сприяти усуненню корінних причин торгівлі людьми шляхом покращення доступу до достовірних джерел інформації щодо безпечної міграції та зміцнення економічних можливостей в окремих регіонах України.

Проект працює у чотирьох регіонах України: у Львівській, Донецькій, Івано-Франківській областях та в Автономній Республіці Крим. Протягом першої фази проекту у кожній з областей проект впроваджувався у чотирьох населених пунктах (два сільських та два міських), на базі яких буде здійснювалась робота, яка включала навчання для громадських активістів та соціальних працівників, реалізацію програми малих проектів, дослідження стану міграції та роботу у громадах, спрямовану на зменшення відтоку трудових ресурсів з України. Під час другої фази реалізації проекту кількість цільових громад була розширена до 20 – для компоненту «Розвиток громади» та 34 – для компоненту «Соціальна робота».

Компонент проекту «Розвиток громади» надає інформаційні, консультаційні та навчальні послуги для місцевих громад у відібраних проектом селах та районних містах. Громади, які приймають у проекті, отримають можливість проходження навчання з розвитку громад, соціальної роботи та запобігання торгівлі людьми; також передбачена програма малих грантів для партнерських сіл проекту. На базі кожного села – партнера проекту працюватиме місцевий координатор, обраний з місцевих мешканців.

Діяльність «соціального компоненту» направлена на забезпечення використання комплексного підходу фахівцями соціальної сфери та освітянами у роботі з дітьми та батьками щодо питань безпечної міграції, профілактики торгівлі людьми і залучення їх до реалізації соціально-економічних ініціатив.

Завдання компоненту (фаза 1):

  1. Розробка та впровадження в загальноосвітніх навчальних закладах програми для учнів «Особиста гідність. Безпека життя . Громадянська позиція».
  2. Забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів методично-інформаційними матеріалами з питань профілактики торгівлі людьми.
  3. Підвищення професійної компетентності фахівців соціальної сфери з питань профілактики торгівлі людьми в громаді.
  4. Створення міжвідомчої мережі підтримки профілактичної роботи щодо торгівлі людьми в загальноосвітніх навчальних закладах.
  5. Обмін досвідом пілотних громад з питань ефективної профілактики торгівлі людьми.

Завдання компоненту (фаза 2):

  1. Розширення впровадження Програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» на нові школи Донецької, Івано-Франківської, Львівської областей та АР Крим.
  2. Впровадження зазначеної програми в систему підвищення кваліфікації вчителів, соціальних педагогів та практичних психологів загальноосвітніх навчальних закладів.
  3. Адаптація програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» до використання у школах-інтернатах та професійно-технічних навчальних закладах;
  4. Апробація програми соціально-фінансової освіти для дітей 15-17 років.

 Інформаційний буклет проекту