EngУкр

Навчальні програми

Тренінг "Батьки і діти: партнерське спілкування"

Тренінг був розроблений в рамках проекту „Впровадження моделі структурної профілактики насильства щодо дітей", що реалізує Український фонд „Благополуччя дітей" за підтримки міжнародної організації «Brot für die Welt» (Німеччина).

Особливість цього тренінгу полягає у тому, що батькам надаються можливості відпрацювати навички ефективної взаємодії та спілкування з дітьми різного віку без насильства, що є запорукою виховання гармонійно розвиненої, зрілої і відповідальної особистості. Програма поєднує в собі поширення інформації з актуальних для батьків питань та поетапного відпрацювання навичок, наприклад, спілкування з дитиною без агресії, злості, без конфлікту, за принципом „вчуся не карати, а домовлятися". Разом з тим, в тренінгу закладено знайомство з основними положеннями нормативних документів про попередження насильства щодо дітей та права і обов'язки батьків та дітей. Практичність тренінгової програми спрямована на актуалізацію батьківського потенціалу, який опирається на існуючий батьківський досвід.

 

Категорія учасників: батьки, опікуни.

Мета: сформувати навички спілкування та взаємодії з дитиною без насильства для її повноцінного розвитку.

 

Завдання:

  • ознайомити батьків із різними стилями сімейного виховання;
  • надати інформацію про психофізіологічні особливості та специфіку взаємодії з дітьми різного віку;
  • ознайомити учасників про причини та наслідки насильства над дитиною в сім'ї;
  • проінформувати учасників про права та обов'язки батьків та дітей (відповідно до законодавства України);
  • відпрацювати комунікативні навички взаємодії з дитиною.

 

Тривалість: 6 занять по 3 години (18 год.)

Методичне забезпечення: Методичний посібник «Психолого-педагогічна робота у загальноосвітніх навчальних закладах з профілактики насильства над дітьми».